Dzień Kreatywności

W celu rozwijania u dzieci twórczego i niestandardowego podejścia do problemów,
w świetlicy szkolnej zorganizowano Dzień Kreatywności. W trakcie tygodnia poprzedzającego ferie, dzieci w swoich świetlicach tworzyły gry planszowe, którymi będą się później wymieniać z innymi salami. Natomiast w piątek, w ramach Stacji Twórczości, które zostały utworzone w każdej z sal, mogły:
- stworzyć wspólny obraz z wyciętych figur geometrycznych oraz zbudować, a następnie spróbować pokonać tor przeszkód z włóczki (świetlica 157);
- narysować wielką Krainę Bajek, która łączy w sobie wszystkie znane im historie dla dzieci oraz ułożyć własny układ taneczny do wylosowanej melodii (świetlica 160);
- zaprojektować własną kolekcję ubrań oraz napisać wiersz do wylosowanego tematu (świetlica 155);
- dać drugie życie surowcom wtórnym, tworząc coś z niczego oraz spróbować wymyślić nowe zabawy dywanowe (świetlica 152);
- wykorzystać fragmenty tekstu wycięte z gazet i czasopism aby stworzyć z nich własny utwór, natomiast w zabawach ruchowych kreatywnie wykorzystać pachołki (świetlica 64).
Procesowi tworzenia towarzyszyło mnóstwo radości i ekscytacji. Z powstałych w tym czasie prac, została zorganizowana wystawa.
Organizatorzy:
Wychowawcy świetlicy.