Dzień Dinozaura

Dnia 26 lutego w naszych świetlicach obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Mimo, iż te stworzenia już dawno wyginęły to nadal nie przestały nikogo fascynować. W tym dniu uczniowie każdej świetlicy zdobyli podstawową wiedzę z zakresu prehistorii, poznali różne gatunki dinozaurów, ich klasyfikację a także kim są paleontolodzy i czym się zajmują. Za pomocą zabaw ruchowych staraliśmy się wcielić w postać dinozaura i nie tylko. Zabawa „Ostrożnie, jajko!” (zabawa ruchowa z elementem równowagi) oraz „Droga do wodopoju” (tor przeszkód) sprawiła dzieciom wiele radości. Kulminacją zajęć było wykonanie pracy plastycznej – „Skamieliny” czyli wyklejanie sylwety dinozaura za pomocą różnych przedmiotów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a na ich twarzach można było zauważyć zaciekawienie oraz radość.

Organizatorzy: