Sala 157, 09 2020

Po wyjątkowo długim okresie rozłąki ze szkołą, kolegami i nauczycielami nareszcie wróciliśmy w szkolne mury. Choć jest to wciąż czas pewnych ograniczeń i wzmożonej ostrożności ze względu na zagrożenie pandemią, dzieci spragnione swojego towarzystwa chętnie spędzają wspólny czas w świetlicy szkolnej.

Po wstępnym zapoznaniu się nowej grupy świetlicowej przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły. W ramach akcji edukacyjnej „Higiena osobista na co dzień” omówiliśmy najważniejsze zagadnienia z tej dziedziny. Ważnym i ciekawym dla nas był temat tygodnia dotyczący Jana Wedla, ponieważ stał się okazją do zaprezentowania niezwykłej sylwetki patrona naszej szkoły.

W związku z obchodzonym 23 września początkiem kalendarzowej jesieni utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat pierwszych oznak jesieni oraz darów jakie nam przynosi. Kolejną ważną datą w naszym kalendarzu był 26 września, jako Europejski Dzień Języków Obcych. Dzieci dowiedziały się jaka jest geneza i znaczenie tego święta oraz poznały kilka zwrotów grzecznościowych w różnych językach europejskich. Ostatnim z kategorii „nietypowe święta” był obchodzony 28 września Światowy Dzień Jabłka. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie „Dlaczego jabłko jest wyjątkowym owocem, zasługującym na swoje święto?”

Wrzesień zakończyliśmy zajęciami skoncentrowanymi wokół książek oraz czytelnictwa.

Ilona Marszał - wychowawca świetlicy