Sala 160, 09 2020

Wakacyjne przygody dobiegły końca. Po długim oczekiwaniu w końcu powitaliśmy szkołę. Pierwsze dni upłynęły nam na wspominaniu wakacyjnych przygód oraz stworzeniu świetlicowego kontraktu grupy. Następnie podjęliśmy bardzo ważny temat dotyczący bezpieczeństwa w szkole jak i w drodze do niej. Dzięki poznanym zasadom mogliśmy bez przeszkód korzystać już z zabaw na świeżym powietrzu, do czego zachęcała niezmiennie słoneczna pogoda.

W kolejnym tygodniu poznaliśmy historię powstania naszej szkoły, a także dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o jej patronie. Wspólnie uczyliśmy się słów hymnu, a także wraz z akompaniamentem gitary łączyliśmy słowa z muzyką. Aby rozwinąć naszą twórczość obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Kropki. Poznaliśmy historię Vashti, bohaterki książki pt. „Kropka”, która dzięki rysowaniu kropek odkryła swój talent i kreatywność. Mimo, że pogoda za oknem cały czas nas rozpieszczała słońcem, powitaliśmy kalendarzową jesień. Był to czas rozmów na temat charakterystycznych zmian w przyrodzie zachodzących o tej porze roku jak i o darach, jakie ze sobą niesie jesień.

Wrzesień zakończyliśmy tygodniem, w którym mieliśmy okazję porozmawiać o tym, jaka jest różnica między czytaniem książek, a oglądaniem filmów oraz mogliśmy zaprezentować nasze ulubione książki. Jak przystało na prawdziwych miłośników słowa pisanego wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

Wychowawcy świetlicy 160.