Sala 157, 01 2021

Po długim czasie nauki zdalnej oraz równie długiej przerwie świąteczno-feryjnej z radością i utęsknieniem uczniowie wrócili do szkoły. W nawiązaniu do sytuacji panującej obecnie w naszym kraju związanej z zagrożeniem pandemią COVID-19 pierwszym do realizacji tematem było „Zdrowie na co dzień”. Dzieci między innymi przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe zasady higieny osobistej, higieny w dobie koronawirusa oraz dowiedziały się jakie znaczenie mają dieta i odżywianie dla naszego zdrowia. W ramach zajęć przeprowadziliśmy ciekawe doświadczenia, po których każde dziecko już wie, dlaczego tak ważne jest dokładne i częste mycie rąk.

W drugim tygodniu zapanowało w naszej sali gazetowe szaleństwo. Stało się tak za sprawą tematu “Gazetowy zawrót głowy”. Dzieci zapoznały się z krótką historią powstania gazety, mechanizmu jej tworzenia, rodzajów jakie występują oraz możliwości wykorzystania jako makulatury. Odbył się także nasz świetlicowy konkurs na “Eko strój z gazety”.

Należy również wspomnieć o akcji „Dokarmianie ptaków zimą”, do której przyłączyła się nasza świetlica.

Ilona Marszał - wychowawca świetlic