Sala 155, 01 2021

Po długiej przerwie świątecznej i feriach dzieci wróciły do szkoły. Pierwszy tydzień poświęciliśmy na przypomnienie zasad panujących w świetlicy szkolnej. Rozmawialiśmy o higienie osobistej na co dzień w dobie pandemii COVID-19.

Na zajęciach w styczniu nasza uwaga koncentrowała się wokół tematów takich jak:

1. Zdrowie na co dzień.

2. Gazetowy zawrót głowy.

W styczniu obchodziliśmy także Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci wykonały kalendarze. Zapoznaliśmy się także z prezentacją multimedialną promującą „Dokarmianie ptaków zimą”. Po jej przedstawieniu dzieci włączyły się do akcji karmienia ptaków.

W drugim tygodniu poznaliśmy historię prasy. Dzieci tworzyły portrety zimowych zwierząt z makulatury oraz rozwijały swoją sprawność fizyczną w zabawie z użyciem gazet. W ramach zajęć sportowych grupa grała w tenisa stołowego, piłkę nożna oraz tańczyła układy Just Dance. Dzieci w świetlicy szkolnej rozwijały swoje zdolności manualne oraz sprawność fizyczną.

Wychowawcy świetlicy 155