Sala 157, 02 2021

W lutym zawitała do nas prawdziwa mroźna zima. Dlatego nasze zajęcia w pierwszym tygodniu miały na celu zapoznanie uczniów z zimowymi zachowaniami zwierząt, uwrażliwianie na ich trudne losy w czasie zimy oraz kształtowanie postawy odpowiedzialnego opiekuna zwierząt. Niezwykle ważnym tematem zrealizowanym przez nas był Dzień Bezpiecznego Internetu. Była to okazja do zapoznania się i utrwalenia zasad bezpiecznego korzystania ze zdobyczy nowych technologii.

Po dawce poważnych zagadnień przyszedł czas na nieco lżejsze tematy. Okazją do tego była zabawa karnawałowa, do której dzieci własnoręcznie zrobiły maski karnawałowe, a także zapoznały się z tradycjami balów karnawałowych w innych krajach.

W trzecim tygodniu naszą uwagę skoncentrowaliśmy wokół pojęcia przyjaźni - zarówno w życiu jak i w literaturze. Dzieci stworzyły listę cech składających się na portret dobrego przyjaciela. Wspólnie określiliśmy rolę przyjaciela w życiu człowieka oraz szukaliśmy przykładów na prawdziwe więzy przyjaźni w literaturze. Zostały również przeprowadzone zajęcia z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego.

W ostatnim tygodniu, w nawiązaniu do tematu “Wokół biegunów - Arktyka i Antarktyda”, dzieci zapoznały się z położeniem, charakterystyką oraz terminologią dotyczącą krain wiecznego śniegu i lodu. Nie mniej ciekawe zajęcia dotyczyły obchodzonego 26 lutego Dnia Dinozaura. Uczniowie w tym przypadku wykazali się niezwykle dużą wiedzą o tych prehistorycznych gadach. Zajęcia podsumowaliśmy quizem o dinozaurach.

Ulubionymi zabawami naszych podopiecznych są zabawy ruchowe, zabawy konstrukcyjne z klocków oraz zabawy integracyjne, których nie brakowało w naszej sali.

Ilona Marszał - wychowawca świetlicy