Sala 160, 02 2021

Mroźny i śnieżny luty rozpoczęliśmy tematem „Zima mrozem trzyma – pomagamy zwierzętom”. Poznaliśmy zasady owej pomocy nie tylko w teorii, ale i w praktyce – rozpoczęliśmy bowiem akcję dokarmiania ptaków, sypiąc ziarna do szkolnego karmnika.

W kolejnym tygodniu w świetlicy zrobiło się wyjątkowo kolorowo i błyszcząco – robiliśmy karnawałowe maski i urządziliśmy bal karnawałowy z muzyką na żywo w wykonaniu naszych świetlicowych pań! Cóż to była za zabawa! Włączyliśmy się również w akcję „Świetlicowe zuchy” i przez 2 tygodnie zdobywaliśmy zuchowe sprawności, między innymi „Ptasiego opiekuna”, „Człowieka zimy”, „Rysownika” czy „Śpiewaka”.

W trzecim tygodniu lutego rozmawialiśmy o prawdziwej przyjaźni w życiu i literaturze, zaś w ostatnim o krainach wiecznej zimy – Arktyce i Antarktydzie. Wesoło i twórczo obchodziliśmy także Dzień Kota, Dzień Języka Ojczystego, Dzień Dinozaura oraz zorganizowaliśmy turniej „Jeden z Dziesięciu”.

Wychowawcy - Justyna Zdzieborska, Ewelina Grochala-Życińska, Marta Sokół.