Sala 152, 02 2021

Mimo iż luty jest najkrótszym miesiącem w roku, to w naszej świetlicy dużo się działo. W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o zimowych zwyczajach zwierząt. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy pomagać bezdomnym czworonogom i leśnym stworzeniom oraz czym można dokarmiać ptaki. Sami również uzupełnialiśmy szkolne karmniki ptasimi przysmakami. Wiemy już także, czym zajmuje się ornitolog i leśnik.

Drugi tydzień lutego upłynął nam pod znakiem zabaw karnawałowych. Przygotowaliśmy kolorowe maski, ćwiczyliśmy układy taneczne, a nawet przenieśliśmy się do słonecznego Rio de Janeiro w Brazylii. Wesoły tydzień zakończył się świetlicowym balem karnawałowym, podczas którego prezentowaliśmy nasze przebrania oraz umiejętności taneczne. 9 lutego świętowaliśmy również Dzień Pizzy. Czytaliśmy o ciekawostkach związanych z tym włoskim przysmakiem, bawiliśmy się w dostawcę pizzy pokonującego tor przeszkód oraz przygotowaliśmy własne placki wykonane z tektury i kolorowego papieru.

Kolejny tydzień poświęciliśmy rozmowom na temat przyjaźni, tej w życiu oraz tej literackiej. Stworzyliśmy portret dobrego przyjaciela, a także świetlicowe Drzewo Przyjaźni. Podczas zajęć czytelniczych okazało się, że najwięcej o przyjaźni wie Kubuś Puchatek.

17 lutego nie zapomnieliśmy o naszych małych przyjaciołach - kotach – i zorganizowaliśmy świetlicowy Dzień Kota. W tym wyjątkowym dniu przypominaliśmy sobie znane polskie przysłowia z kotami w rolach głównych oraz stworzyliśmy mozaikowe mruczki.

Ostatni tydzień miesiąca był niezwykle intensywny. Przenieśliśmy się do krain wiecznego lodu i śniegu, czyli do Arktyki i Antarktydy. Poznaliśmy florę i faunę tych regionów, sprawdziliśmy, jak mieszka się ludziom na Grenlandii oraz jak wygląda praca

w stacji badawczej. Oprócz tego w naszej świetlicy odbył się Dzień Języka Ojczystego, podczas którego rozwiązywaliśmy rebusy i łamigłówki, graliśmy w kalambury oraz próbowaliśmy wypowiedzieć trudne łamańce językowe. 25 lutego obchodziliśmy także Dzień Dinozaura. Już wiemy, kiedy żyły te wielkie stworzenia oraz dlaczego wyginęły. Mieliśmy okazję poczuć się niczym paleontolodzy podczas wykopalisk. Nasze kolorowe dinozaury wykonane z papierowych talerzyków okazały się bardzo przyjazne.

Oczywiście w lutym nie zabrakło naszych stałych zajęć cyklicznych. Co tydzień odbywały się zajęcia ruchowe, muzyczne, taneczne “Just Dance”, plastyczne, edukacyjne na temat lasu oraz różnych krajów świata.

Zapraszamy do obejrzenia filmu >>>

Wychowawcy świetlicy: