Sala 152, 03 2021

W pierwszym tygodniu marca zajęliśmy się tematem „W Kraju Kwitnącej Wiśni”. Uczniowie odnaleźli Japonię na mapie świata, dowiedzieli się, jak wygląda flaga tego kraju oraz poznali kulturę i tradycje Japończyków. Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą kwitnące drzewka wiśni oraz samodzielnie stworzyły ilustracje do teatrzyku kamishibai. Czas pracy umilała nam japońska muzyka.

Drugi tydzień marca upłynął nam na rozmowach na temat „Dam i dżentelmenów”. Dzieci nauczyły się wiersza pt. „8 marca” Doroty Gellnerowej, a w Dniu Kobiet wykonały kwiatki z papieru, które wręczyły mamom, babciom i innym kobietom. Podczas gry w kalambury uczniowie odgadywali zajęcia domowe kobiet oraz zawody wykonywane przez mężczyzn. Tydzień ten był miłym i zabawnym doświadczeniem dla wszystkich.

Marzec to miesiąc, który budzi nadzieję na nadejście wiosny. Mimo kaprysów pogody, zaczęliśmy uważniej obserwować przyrodę i wypatrywać oznak nowej pory roku. Okazało się, że z każdym dniem było ich coraz więcej, a ich spostrzeganie budziło radość i uśmiech. W czasie zajęć chętnie dzieliliśmy się informacjami na temat zwiastunów wiosny, tych znanych z poprzednich lat, ale przede wszystkim tych wypatrzonych niedawno. Dzieci dopełniły swoją wiedzę poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej pt. „Oznaki wiosny”. Następnie wykonały kilka prac plastycznych, m.in. przebiśniegi, krokusy, wiosenne wianki.

Marzec, to również czas przedświąteczny, kiedy to oczekujemy na Wielkanoc. Rozmawialiśmy o zbliżających się świętach i tradycjach z nimi związanych. Wykonywaliśmy kartki wielkanocne, które zostały przekazane Powstańcom Warszawskim. W naszej świetlicy pojawiła się niespodzianka w postaci fotobudki .

Oczywiście nie zabrakło naszych stałych zajęć cyklicznych. Co tydzień odbywały się zajęcia ruchowe, muzyczne, taneczne „Just Dance”, plastyczne, edukacyjne na temat lasu oraz różnych krajów świata. W dalszym ciągu realizowaliśmy projekt „Gotuj Się Na Zmiany”, którego celem jest kształtowanie od najmłodszych lat dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego stylu życia w duchu zero waste. Zdrowe nawyki wcale nie oznaczają nudy, a racjonalne podejście do odżywiania może być zabawą.

Zapraszamy do obejrzenia filmu>>>

Wychowawcy świetlicy: