Sala 155, 03 2021

Marzec w świetlicy rozpoczęliśmy tematem “W kraju kwitnącej wiśni”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali historię, sztukę i kulturę Japońską.  Piękno przyrody Japonii próbowaliśmy przenieść na papier, tworząc drzewka wiśni. W kolejnych dniach braliśmy udział w spektaklu teatru kamishibai, który wzbudził duże zainteresowanie. Zapoznaliśmy się również z teatrem lalek i cieni. Dużo zabawy było podczas próby japońskiej kaligrafii.

Drugi tydzień marca upłyną nam pod hasłem Damy i dżentelmeni. Porównaliśmy jak dawniej a jak dziś wygląda rola kobiety i mężczyzny w życiu społecznym i rodzinnym. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy wykonali dla dziewcząt koszyczki z kwiatkami. W Dzień Mężczyzny dziewczynki stworzyły krawaty jako wzór męskiej elegancji. Uczniowie podjęli próbę zdefiniowania pojęć „prawdziwa dama” oraz „prawdziwy dżentelmen”. Definicje były różne, ale w każdej z nich szacunek do drugiej osoby były jedną z ważniejszych cech dobrego człowieka.

W trzecim tygodniu odliczaliśmy już dni do przyjścia wiosny. Podczas realizacji tematu „A wiosna przyszła pieszo...”  uczniowie zapoznali się ze zwyczajami i obrzędami ludowymi związanymi z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Omówiliśmy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. Przypomnieliśmy sobie jak ważna jest przyroda wokół nas i jak o nią dbać. Wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu, urządziliśmy quiz, który wyłonił mistrzów segregacji odpadów. Tydzień zakończył się obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa.

Jak zawsze w świetlicy nie brakowało zabaw ruchowych, tańca, zajęć plastycznych i relaksacyjnych. Uczniowie angażowali się w wiele akcji i konkursów.

Niestety w ostatnim tygodniu miesiąca zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia przeszliśmy na naukę zdalną. Czekamy z niecierpliwością, aż znowu się spotkamy. Życzymy dużo zdrowia oraz spokojnych Świąt Wielkanocnych. Dbajcie o Siebie.

Wychowawczynie świetlicy.