Sala 157, 03 2021

Początek nowego miesiąca rozpoczęliśmy tematem “W kraju kwitnącej wiśni”. Dzieci zapoznały się z położeniem geograficznym, charakterystyką przyrody oraz krótką historią Japonii. Poznały magię typowych dla japońskiej sztuki i kultury: teatru lalek, teatru cieni oraz teatrzyku kamishibai. Podjęły również próby pisania japońskiej kaligrafii.

Przy okazji kolejnego tematu „Damy i dżentelmeni”, nawiązującego do Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny, omówiliśmy ich role w życiu społecznym i rodzinnym. Ważnym celem naszych zajęć było kształtowanie postawy wzajemnego szacunku względem siebie niezależnie od płci. Techniką origami dzieci zrobiły koszulę z krawatem jako atrybut mężczyzny, a chłopcy - kwiaty dla swoich koleżanek.

W następnym tygodniu realizowaliśmy temat będący cytatem z wiersza Jana Brzechwy – „A wiosna przyszła pieszo …”. Dzieci przy tej okazji utrwaliły oraz wzbogaciły swoją wiedzę dotycząca zmian zachodzących w przyrodzie wiosną, zwyczajów i obrzędów ludowych związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny oraz roślin będących pod ochroną. Wykonały także piękne prace plastyczne, w których motywem przewodnim były wiosenne kwiaty.

Przed nami kolejne tygodnie spędzone w trybie nauki on-line. Rozstajemy się z Wami pełni nadziei na szybkie, ponowne spotkanie w gmachu szkoły. Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych!

Ilona Marszał - wychowawca świetlicy