Sala 160, 03 2021

Marzec powitał nas różnorodną aurą pogodową. Słońce, śnieg i deszcz na przemian potwierdziły tylko prawdę płynącą ze staropolskiego powiedzenia, że „w marcu jak w garncu”. Mimo zmiennej aury, staraliśmy się spędzać aktywnie czas na boisku szkolnym.

W ramach naszych świetlicowych zajęć w pierwszym tygodniu marca przenieśliśmy się do Japonii zwanej „Krajem kwitnącej wiśni”. Nauczyliśmy się podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku japońskim i utrwalaliśmy je dzięki „japońskiej piosence”, którą poznaliśmy przy akompaniamencie gitary. Dowiedzieliśmy się także wiele o kulturze kraju kwitnącej wiśni oraz podjęliśmy próby pisania japońskiej kaligrafii.

W drugim tygodniu marca świętowaliśmy obchody Dnia kobiet oraz Dnia Mężczyzny. Rozmawialiśmy dużo na temat ról kobiet i mężczyzn w społeczeństwie oraz poznawaliśmy sylwetki sławnych kobiet i mężczyzn. W tym samym tygodniu przygotowywaliśmy się również do konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą kartkę Wielkanocną”.

Ostatni tydzień, w którym dane nam było spotykać się w świetlicy, poświęciliśmy na poznanie zwyczajów i obrzędów ludowych związanych z powitaniem wiosny, a także omówienie zmian jakie zachodzą w przyrodzie wraz z jej przyjściem. W związku z tym, że wiedzieliśmy, iż nie spotkamy się przed Wielkanocą, postanowiliśmy wcześniej wykonać kolorowe podstawki, w których będziemy mogli w domu wyhodować rzeżuchę.

W marcu przygotowywaliśmy się również intensywnie do udziału w muzycznym konkursie „Raz na ludowo” z utworem „Lipka zielona”, do którego sami stworzyliśmy instrumentację. Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się wrócić do szkoły i naszych świetlicowych zajęć.

Wychowawcy świetlicy – Ewelina Grochala- Życińska, Justyna Zdzieborska, Marta Sokół