Certyfikat z kulturą mi do twarzy

W tym roku szkolnym od X 2020 r. do V 2021 r. przeprowadzony był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

„Z kulturą mi do twarzy”.

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz piąty kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Celem projektu było wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele); wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom. Realizując projekt uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość - rozwijania poczucia estetyki, mając kontakt ze sztuką, uczestniczenia w wychowaniu w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm; kształtowania empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych, kształtowania poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznania z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku, zapoznania z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie, uwrażliwienia na piękno. W projekcie wzięły udział 3 klasy, łącznie 59 uczniów:

kl.2B - wych. Monika Kaczorek i nauczyciel wspomagający Kamila Prykowska, kl.2C - wych. Emilia Owsianko,

kl.2E - wych. Katarzyna Grzella.

Projekt w naszej placówce został pomyślnie zakończony, a wszystkie wymagane zadania zostały wykonane. Szkoła otrzymała certyfikat udziału w projekcie. Koordynator i nauczyciele uczestniczący w projekcie również otrzymali certyfikaty udziału. Dyplomy za aktywny udział w projekcie otrzymali także uczniowie.

w Szkole Podstawowej nr 355 w Warszawie

Monika Kaczorek