Sala 155, 05 2021

Początek nowego miesiąca spędziliśmy na poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, czym jest Unia Europejska - poznaliśmy kraje należące do wspólnoty, ich tradycyjne potrawy, tańce i zwyczaje. W dniu 4 maja przybliżyliśmy dzieciom zawody rzemieślnicze i zawody przyszłości - Strażaka, Hutnika, Stolarza i Kominiarza.

W kolejnym tygodniu rozwijaliśmy wrażliwość muzyczną i rozbudzaliśmy postawy twórcze poprzez przybliżenie podstawowych zasad mieszania ze sobą barw i uzyskiwania barw pochodnych.

Trzeci tydzień maja poświęciliśmy na rozwijanie świadomości, jak powinna wyglądać prawidłowa postawa ciała - poprzez zastosowanie profilaktyki i korekcji wad postawy.

Ostatni tydzień bieżącego miesiąca przebiegł pod hasłem: Rodzina i jej rola w życiu każdego człowieka.

Pomiędzy organizowanymi zajęciami, staraliśmy się spędzać czas na szkolnym boisku i placu zabaw.

Kontynuowaliśmy także cykl zajęć poświęcony zainteresowaniom, zdolnościom i pasjom naszych uczniów - za nami kolejny miesiąc lekcji z języka holenderskiego prowadzonych przy wsparciu wychowawcy przez ucznia klasy II oraz tematyczne zajęcia dotyczące świata fantazji przygotowane przez uczennice klasy III. Czekamy z niecierpliwością nie tylko na ciepłe czerwcowe dni, ale także na zaplanowane zajęcia przybliżające nam kulturę Białorusi, które przeprowadzi uczennica klasy II.

Wychowawcy