Sala 152, 05 2021

Dzieci ze świetlicy sali 152 aktywnie uczestniczyły w realizacji zadań z planu dydaktyczno- wychowawczego. Pod koniec kwietnia grupa utrwalała wiedzę o Polsce poprzez oglądanie prezentacji pt. „Święta majowe”.  Dzieci poznały symbole narodowe, czytały legendy polskie

i słuchały pieśni patriotycznych: Hymn Polski, Mazurek 3 maja, Międzynarodówka. Podczas zajęć ruchowych w formie tanecznej Just Dance grupa rozwijała motorykę dużą.

Na początku maja uczniowie  uzyskali wiedzę o Unii Europejskiej poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej o UE i o jej krajach. Poznały ich symbole narodowe, obyczaje i potrawy. Dzieci  utrwaliły symbole Unii Europejskiej: hymn i flagę . Na zajęciach plastycznych kolorowały zabytki Europy. Podczas zajęć muzycznych słuchały piosenek w różnych językach, wyklaskując ich  rytm.

W  maju dzieci poznawały także wiedzę z tematyki barw i dźwięków. Grupa rozpoznawała dźwięki natury w formie  zagadek. Malowała farbami i pastelami tworząc kolorowe obrazy. Śpiewała i grała na instrumentach piosenkę pt. „Oberek zakręcony”, która jest nagrana na video do konkursu muzycznego „Raz na ludowo”.

W maju dzieci obejrzały również  prezentację multimedialną o wadach postawy i o tym, co robić by im zapobiec. Grupa profilaktycznie korygowała wady kręgosłupa poprzez ćwiczenia. Zabawy ruchowe  i gry odbywały się na świeżym powietrzu. Ostatni  tydzień maja poświęcony był rodzinie. Dzieci poznały jak wygląda drzewo genealogiczne. Dowiedziały się kim są: wujek, kuzyn, bratanek czy ciocia. Śpiewały i słuchały  piosenki o mamie pt. „A ja wolę swoją mamę”. Wykonały laurkę dla mamy –  kwiaty  suchymi pastelami – i napisały życzenia.

W świetlicy sali 152 zrealizowaliśmy dni tematyczne:

- Dzień Strażaka

- Dzień Pszczoły