Sala 160, 05 2021

W ramach tygodnia Unii Europejskiej maj rozpoczęliśmy od poszukiwań odpowiedzi na pytania, czym jest Unia Europejska, po co powstała i jakie są jej symbole? Poznawaliśmy wszystkie kraje Unii, ich zwyczaje, zabytki, tańce itp. Nasze świetliczaki wykazały się znakomitą wiedzą na ten temat.

Kolejny tydzień minął nam pod znakiem kolorów i dźwięków. Dzieci uczyły się zasad mieszania barw podstawowych oraz uzyskiwania barw pochodnych. W tym czasie powstało wiele pięknych prac plastycznych. Czas w świetlicy umilała różnorodna muzyka klasyczna i   ludowa, dzięki czemu uczniowie rozwijali wrażliwość i wyobraźnię muzyczną. Najwięcej radości dzieciom sprawiła zabawa z chustą animacyjną. Śmiechom i okrzykom radości nie było końca.

„Dobra postawa to świetna zabawa” tak brzmiał temat trzeciego tygodnia maja. W tym czasie wychowawcy świetlicy kładli nacisk na profilaktykę i korekcję wad postawy, wyrabianie nawyku prawidłowej postawy. Dużo ćwiczyliśmy i pilnowaliśmy siebie nawzajem, czy aby na pewno każdy z nas zapamiętał najważniejsze informacje na temat zdrowia naszej sylwetki.

W ostatnim tygodniu maja zajęcia w świetlicy odbywały się pod hasłem „Mój dom – moja rodzina”. Przypominaliśmy rolę rodziny w życiu człowieka, wyjaśnialiśmy pojęcia: kuzyn, siostrzeniec, bratowa, teściowa. Nasze dzieci wykonały piękny prezent z okazji dnia mamy. Mamy nadzieje, że mamom naszych świetliczaków kolorowe bransoletki przypadły do gustu.

Dodatkowo uczniowie naszej świetlicy wzięli udział w tygodniu różnorodności kulturowej, gdzie czytaliśmy bajki z różnych stron świata i uczyliśmy się tańca bollywood. Poznawaliśmy zawody rzemieślnicze i zawody przyszłości: strażak, hutnik, stolarz i kominiarz. Udało się nam również nagrać utwór „Lipka” do konkursu „Raz na ludowo”, który będzie można obejrzeć na naszym świetlicowym kanale na YouTube.

Wychowawcy świetlicy: Magdalena Kijek, Ewelina Grochala-Życińska, Marta Sokół.