Udostępnienie danych bez podstaw prawnych

UWAGA!

Szanowni Państwo,

W dniu 28 czerwca w godzinie od 8.00 do 8.15 w budynku Szkoły Podstawowej nr 355 im. Jana Wedla

wywieszono listy z danymi osobowymi dzieci biorących udział w akcji „Lato w mieście 2021”.

Na listach znajdowały się dane osobowe dzieci w zakresie imienia, nazwiska oraz nr PESEL.

Udostępnienie danych nastąpiło bez podstaw prawnych.

O naruszeniu został poinformowany Prezes Urzędu Ochrony Danych.

Udostępnienie danych w ww. zakresie wiąże się z utratą kontroli nad danymi osobowymi,

może też ułatwić kradzieży tożsamości osób, których dane zostały udostępnione.

Osoby zainteresowane mogą skontaktować się w przedmiotowej sprawie

z Inspektorem Ochrony Danych dzwoniąc pod nr tel. 22 510 36 20 wew. 233

lub pisząc wiadomość elektroniczną pod adres inspektor@dbfo.waw.pl.

Wszystkie osoby, które pozyskały udostępnione dane (np. wykonały zdjęcia list z danymi osobowymi) jako osoby nieupoważnione do posiadania ww. informacji, powinny te dane obligatoryjnie usunąć ze wszystkich nośników, na których dane zostały zapisane.

Jednocześnie jeśli rodzice bądź opiekunowie prawni dzieci, których dane zostały udostępnione,

otrzymali informacji, że dane ich podopiecznych są bezprawnie przetwarzane przez osoby trzecie,

powinny bezwzględnie zgłosić tę sprawę na policję.