Sala 152, 06 2021

Ostatni miesiąc roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęliśmy od obchodów Dnia Dziecka. W tym dniu w naszej świetlicy odbyły się zajęcia pt. „Zabawy z różnych stron świata”, podczas których odwiedziliśmy dzieci z pięciu kontynentów. Bawiliśmy się w turecką ciuciubabkę, zambijskiego „Węża”, chińskie „Posągi”, a także tańczyliśmy latynoski taniec limbo oraz kowbojski country dance. Po skończonych zajęciach odbyło się wspólne pieczenie i degustowanie gofrów. W pierwszym tygodniu miesiąca rozmawialiśmy również o regionach i miastach Polski. Poznaliśmy najciekawsze zabytki i atrakcje turystyczne naszego kraju. Na dłużej zatrzymaliśmy się w stolicy, gdyż 4 czerwca przypadało Święto Stołecznego Miasta Warszawy. Porównywaliśmy zdjęcia dzisiejszej Warszawy z tymi sprzed 100 lat. Wyobrażaliśmy sobie również, jak nasze miasto będzie wyglądało w przyszłości.

W kolejnych dniach poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, czym różni się wiedza teoretyczna od praktycznej. Samodzielnie wykonaliśmy przyborniki na świetlicowe kredki z tekturowych rolek i kolorowego papieru. Mieliśmy również zajęcia z podstaw krawiectwa. Wspólnymi siłami uszyliśmy opaski na głowę oraz małe pluszowe maskotki. 11 czerwca podjęliśmy EKO wyzwanie. Zorganizowaliśmy drugie śniadanie na trawie w formie pikniku. Były kanapki, owoce, przekąski, a na koniec wspólne zabawy z chustą animacyjną.

Trzeci tydzień czerwca upłynął nam na rozmowach i zabawach nawiązujących do Igrzysk Olimpijskich. Poznaliśmy historię i symbole tej sportowej imprezy. Wykonaliśmy pracę plastyczną “Koła olimpijskie” oraz rozmawialiśmy o tym, czym są zasady fair play. Postanowiliśmy również zorganizować Świetlicową Strefę Kibica z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Samodzielnie wykonaliśmy terminarz spotkań, na którym codziennie notowaliśmy wyniki kolejnych meczów. Dziewczynki zrobiły także biało-czerwone pompony z bibuły do kibicowania naszej drużynie. W czwartek jeszcze raz odbyło się wspólne przygotowanie i degustowanie gofrów. Tym razem jednak mieliśmy gościa, odwiedziła nas Pani kierownik świetlicy, Magdalena Góralczuk.

Ostatni tydzień czerwca, a tym samym ostatni tydzień roku szkolnego poświęciliśmy na rozmowy o wakacjach. Dzieliliśmy się naszymi planami na letnie wyjazdy oraz zastanawialiśmy się, jak bezpiecznie spędzić najbliższe dwa miesiące. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, zasady zachowania nad morzem i w górach oraz stworzyliśmy letni poradnik pt. “Wakacyjny plecak”. W tych ostatnich chwilach świętowaliśmy również Dzień Smerfa. Były smerfne zdjęcia, kolorowanki oraz quiz.

Beata Baran, Sylwia Kolasińska, Kamila Staroń

Zapraszamy do obejrzenia filmu >>>