Sala 155, 06 2021

Czerwiec rozpoczęliśmy tematem Piękna Nasza Polska Cała. Uczniowie poznawali regiony, miasta oraz najciekawsze zabytki w Polsce. Z okazji święta Miasta Stołecznego Warszawy w naszej sali odbyła się akcja “Warszawa - moje miasto”.

Następnie nadszedł Tydzień wiedzy praktycznej. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czym różni się wiedza praktyczna od teoretycznej? Uczniowie samodzielnie wykonali organizery na biurka. Podjęliśmy również kolejne EKO-wyzwanie i urządziliśmy drugie śniadanie na trawie – piknik. Igrzyska Olimpijskie, ich historia oraz symbole były następnym omawianym tematem. W tym tygodniu uczniowie trenowali umiejętności współzawodnictwa w duchu fair play, aktywnie uczestnicząc różnych dyscyplinach sportowych. Akcja Gry i zabawy z dawnych lat cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie bawiły się w te same zabawy co dawniej ich rodzice, a nawet dziadkowie. Dzień karaoke przyniósł wiele radości. Dzieci poznały tajniki rozgrzewki wokalnej, a następnie chętnie śpiewały swoje ulubione piosenki.

Ostatni tydzień roku szkolnego poświęcony został tematowi  „Wakacyjne porady wróżki Dobrej Rady”. Zajmowaliśmy się w nim powtórzeniem zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Nie zabrakło również zabawy. Obchodziliśmy Dzień Smerfa, w którym to uczniowie poznali bliżej niebieskie postacie, lepili z masy solnej, oraz podjęli sportowe wyzwanie Osiłka. Z dużym zaangażowaniem uczniowie poszukiwali „zaginionej księżniczki” podczas gry terenowej. Piękna pogoda zachęcała nas do aktywnego spędzania czasu na boisku szkolnym i placu zabaw.

Na zakończenie podsumowaliśmy akcję „Wzorowy Świetliczak”, a nagrody trafiły do dzieci, które dzielnie pracowały i starały się przez cały rok. Dziękujemy za wspólnie spędzone 10 miesięcy i życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!