Sala 157, 06 2021

Czerwiec rozpoczęliśmy w świetlicy od realizacji tematu ,,Piękna nasza Polska cała”. Dzieci poznały regiony i miasta Polski oraz ulubione miejsca do wypoczynku. Wychowawcy przedstawili kilka propozycji ciekawych miejsc w Polsce, które warto zwiedzić. Uczniowie zostali zapoznani z legendą dotyczącą powstania Warszawy - ,,Wars i Sawa” oraz z najważniejszymi zbytkami naszego miasta.

W drugim tygodniu poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie ,,Czym różni się wiedza teoretyczna od praktycznej?”, podejmowaliśmy proste zadania praktyczne oraz naukę samodzielnego działania, a także rozwijaliśmy sprawności manualne poprzez prace techniczne związane z życiem codziennym. W tym tygodniu realizowaliśmy dodatkowo projekt ,,Tydzień zabaw z dawnych czasów”, gdzie zapoznaliśmy dzieci z formami i sposobami spędzania czasu wolnego przez ich rodziców, dziadków, gdy sami byli dziećmi. Graliśmy w kapsle, w klasy, ,,Ciuciubabkę”, ,,Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”, bierki, domino, państwa – miasta, statki. Zwieńczeniem projektu było ,,Kino Bambino – bajki z kliszy”, czyli zapoznanie uczniów z rzutnikiem ,,Ania” i oglądanie bajek na ścianie.

W trzecim tygodniu zapoznaliśmy się z historią Igrzysk Olimpijskich, poznaliśmy znaczenie symboli olimpijskich, stosowaliśmy zasady fair play w dyscyplinach sportowych, a także kształtowaliśmy sprawności fizyczne i umiejętności współpracy w zespole. W tym tygodniu przeprowadziliśmy akcję ,,Karaoke to świetna zabawa”. Dzieci poznały historię powstania karaoke, wykonały własny mikrofon, a także wspólnie śpiewały piosenki do wcześniej wykonanego mikrofonu.

W ostatnim tygodniu pracy świetlicy w roku szkolnym 2020/2021 odpowiadaliśmy sobie na pytania: Jak bezpiecznie spędzić wakacje. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, a także tworzyliśmy zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia oraz podczas niewłaściwego spędzania czasu wolnego. Przygotowaliśmy porady wakacyjne „Wakacyjny plecak”. W tym tygodniu zrealizowaliśmy akcję ,,Smerfny dzień” – poszerzaliśmy wiedzę uczniów na temat bajki ,,Smerfy” na podstawie prezentacji oraz rozwiązaliśmy quiz na temat niebieskich ludzików. Wykonaliśmy również własne smerfy z masy solnej.

Życzymy wszystkim zdrowych oraz wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Wychowawca Izabela Wichura