Sala 160, 06 2021

Czerwiec rozpoczęliśmy Tygodniem wiedzy praktycznej. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, czym różni się wiedza praktyczna od teoretycznej?, a także rozwijaliśmy swoje zdolności manualne. W tym samym czasie dzięki projektowi „Tydzień zabaw z dawnych czasów” mogliśmy dowiedzieć się, jak spędzali czas w dzieciństwie nasi rodzice i dziadkowie. Z zaciekawieniem podziwialiśmy, jakimi zabawkami kiedyś bawiły się dzieci, a także mogliśmy sami wykonać zabawkę z papieru.

Kolejny tydzień upłynął nam pod znakiem Igrzysk Olimpijskich. Zapoznaliśmy się z historią igrzysk, poznaliśmy symbole olimpijskie i rozwijaliśmy swoją sprawność fizyczną. Zorganizowaliśmy również Mini Igrzyska, dzięki którym uczyliśmy się współpracy w grupie oraz zasad Fair Play. Wzięliśmy również udział w zajęciach pt. „Karaoke to świetna zabawa”, których głównym przesłaniem było hasło „Śpiewać każdy może”.

Ostatni tydzień w świetlicy poświęciliśmy na odpowiednie przygotowanie się do wakacji. Odpowiedzieliśmy sobie na pytania: „Jak bezpiecznie spędzić wakacje?” i „Jakie numery alarmowe powinniśmy znać?”. Na zakończenie przenieśliśmy się jeszcze do wioski Smerfów i razem z nimi obchodziliśmy „Smerfny Dzień”.

Podsumowaniem całego roku było wręczenie nagród dla „Wzorowych świetliczaków” oraz członków zespołu instrumentalno-wokalnego „Skylight”. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim dzieciom życzymy cudownych wakacji pełnych przygód!

Wychowawcy świetlicy: Ewelina Grochala-Życińska, Magdalena Kijek, Marta Sokół