Sala 152, 09 2021

Pierwszy miesiąc nauki w roku szkolnym 2021/2022 już za nami!

Pierwsze dni poświęciliśmy na poznanie szkoły, świetlicy i siebie nawzajem. Wspólnie organizowaliśmy gry i zabawy integrujące całą grupę oraz wspominaliśmy wakacyjne przygody.

Drugi tydzień września dotyczył tematu “Zawsze bezpieczni”. Poznaliśmy zasady prawidłowego i bezpiecznego zachowania w świetlicy i szkole, a także zawarliśmy grupowy kontrakt. W trakcie zajęć świetlicowych rozmawialiśmy również o tym, w jaki sposób bezpiecznie dotrzeć do szkoły i do domu. Wspólnie stworzyliśmy “Kodeks pieszego”, poznaliśmy znaki drogowe oraz własnoręcznie wykonaliśmy sygnalizatory świetlne.

8 września obchodziliśmy Dzień Dobrych Wiadomości oraz Dzień Marzyciela. Przez cały dzień mówiliśmy sobie miłe rzeczy, rysowaliśmy pozytywne wiadomości do rodziców,  a także wykonaliśmy kolorowe balony małych marzycieli.

Kolejny tydzień miesiąca poświęcony został historii szkoły oraz naszemu patronowi. Dowiedzieliśmy się, że Jan Wedel słynie nie tylko z pysznej czekolady, ale także z wielkiego serca i pomocy udzielonej wielu osobom. Zainspirowani jego postacią stworzyliśmy “Drzewo pomocnej dłoni”, pokazując, w jaki sposób to my możemy pomagać innym.

15 września świętowaliśmy Dzień Kropki. Tego dnia wszystko w naszej świetlicy było  w kropki – nasze prace plastyczne, piosenki, zabawy ruchowe, a nawet nasze ubrania.

W drugiej połowie miesiąca świetlica 152 skupiła się na szukaniu oznak jesieni. Analizowaliśmy, w jaki sposób zmienia się otaczająca nas przyroda oraz pogoda. Wspólnie utrwalaliśmy wiadomości na temat darów jesieni oraz zmian w zachowaniu ludzi i zwierząt w związku ze zmieniającą się porą roku. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy wiele kolorowych, jesiennych prac.

Ostatni tydzień września w całości poświęciliśmy muzyce. W tym czasie poznaliśmy krótką historię muzyki, różne rodzaje instrumentów i gatunków muzycznych. Podczas zajęć wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a także wykonaliśmy prace plastyczne związane z muzyką. 29 września nasza świetlica wzięła również udział w obchodach Dnia Głośnego Czytania.

Wychowawczynie świetlicy 152

Zapraszamy na film >>>