Sala 160, 10 2021

Październik rozpoczęliśmy bardzo ważnym tematem, jakim był Światowy Dzień Zwierząt. Poruszyliśmy tematy dotyczące praw zwierząt oraz kwestii, w jaki sposób powinno się pomagać bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom. W tym samym tygodniu, w świetlicy 160 obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Uczniowie nabywali umiejętność pisania i adresowania pocztówek.

W drugim tygodniu, zapoznaliśmy dzieci z istotą Dnia Edukacji Narodowej. W formie zabawy uczniowie stworzyli plakat idealnego nauczyciela oraz idealnego ucznia, były również pogadanki dotyczące różnych zawodów w naszej szkole. Dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczne, poprzez tworzenie jesiennych prac i dekoracji.

„Nasze hobby- czyli sposoby na jesienną nudę” to temat następnego, październikowego tygodnia w naszej świetlicy. Dzieci miały okazję, zaprezentować swoje zainteresowania oraz formy spędzania czasu wolnego, dzięki czemu każdy miał możliwość poznania nowych działalności hobbystycznych, które mogły być dla niektórych inspirujące J

Temat „Smacznie, zdrowo i kolorowo!” był tematem kończącym jakże, piękny i zaskakująco słoneczny miesiąc październik. Dzieci zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia, dzięki czemu dowiedziały się jak ważne jest zdrowe odżywianie i dbanie o własne zdrowie. Samodzielnie stworzyliśmy na talerzach zdrowy, zbilansowany posiłek, starając się w ten sposób ukształtować odpowiedzialność za to co, jak i kiedy jemy i wypracować zdrowe nawyki żywieniowe.

W trakcie październikowych zajęć cyklicznych „Świetlicowe Zuchy” zdobyliśmy wiele nowych sprawności m.in. przyjaciel zwierząt, przyrodnik, łamigłowa, mistrz gier planszowych. Drugi miesiąc nauki w szkole już za nami, a my czekamy z niecierpliwością na to, co przyniesie nam listopad