Sala 155, 10 2021

W pierwszym tygodniu października uczniowie zapoznali się z ,, Światową Deklaracją Praw Zwierząt ‘’, zostali także zachęceni do pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzieci poznały ciekawostki na temat egzotycznych zwierząt jak również wiele cennych informacji dotyczących zwierząt domowych i hodowlanych. Uczniowie wykonali prace plastyczną w formie plakatu zachęcającego do wspierania schronisk dla zwierząt oraz adopcji zwierzaków ze schroniska.

Drugi tydzień poświęciliśmy zapoznaniu się z istotą Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie poznali zawody wykonywane w naszej szkole, jak również wypowiedzieli się na temat preferowanych cech pedagoga. Wychowawcy świetlicy uświadomili dzieciom rolę nauczyciela w poznawaniu świata. Uczniowie wykonali laurki dla swoich ulubionych nauczycieli.

Kolejny tygodniu uczniowie przedstawili na forum grupy własne hobby. Wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi na temat różnych form zainteresowań, oraz sposobów spędzania czasu podczas jesiennych dni. Dzieci zostały zachęcone do rozwijania, odkrywania swoich pasji. Uczniowie wykonali prace plastyczne ukazujące ich ulubione zajęcia po szkole.

W czwartym tygodniu października towarzyszyło nam motto „Smacznie, zdrowo, kolorowo!”. Uczniowie poszerzyli zasób wiedzy w zakresie zdrowego odżywiania. Dzieci zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, zostały zachęcone do spożywania zdrowych, pełnowartościowych posiłków oraz większej aktywności fizycznej. Uczniowie poznali zasady savoir-vivre obowiązujące przy stole.

Uczniowie z naszej świetlicy wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Pomocna dłoń” organizowanym w ramach projektu edukacyjnego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół ,,Świetlica kształtująca prospołeczne postawy wśród uczniów’’, którego organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego. Uczennice z naszej sali zdobyły II miejsce oraz wyróżnienie. Dzieci zaangażowały się również w XIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY DZIECI I MŁODZIEŻY ,,TĘCZOWY KALENDARZ’’ organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach.

Październikowe dni urozmaiciliśmy uczestnicząc w : „Światowym Dniu Poczty i Znaczka Pocztowego”, zajęciach edukacyjnych ,, I Ty możesz uratować życie”, „Erasmus Day” oraz dniu owocowo – warzywnym.