Sala 152, 10 2021

Październik w naszej świetlicy rozpoczęliśmy tematem „Czego nie wiesz o zwierzętach?”. W tym czasie nasi uczniowie zapoznali się ze „Światową deklaracją praw zwierząt”. Zachęcałyśmy naszych świetliczaków do pomocy bezdomnym zwierzętom oraz uwrażliwiałyśmy ich na losy naszych czworonożnych przyjaciół. Obchodziliśmy również Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Dzieci z tej okazji uczyły się o historii pisania listów, jak je adresować i zaprojektowały swój własny znaczek pocztowy.

„Edukacja-ważne słowo!” pod tym hasłem upływał nam kolejny tydzień października. Uczniowie zapoznali się z istotą Dnia Edukacji Narodowej, poznawali zawody, jakie są wykonywane w naszej szkole. Przygotowali również Laurki dla pracowników i ich portrety. Obchodziliśmy również dzień Erasmusa. W tym tygodniu dodatkowo przygotowałyśmy dla uczniów zajęcia edukacyjne poświęcone ratowaniu życia.

W trzecim tygodniu października rozmawialiśmy o naszym hobby, sposobach na jesienną nudę. Uczniowie w tym czasie rozbudzali zainteresowania działalnością hobbistyczną. Prezentowali i opowiadali o własnych zainteresowaniach.

Ostatni tydzień października to temat „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Nasi uczniowie uczyli się o zasadach zdrowego odżywiania, jak dbać o własne zdrowie oraz zasad savoir-vivre przy stole. Świetliczaki z wszystkich klas własnoręcznie przygotowywali smaczne i zdrowe kanapki oraz soki owocowo-warzywne. Ten temat, możliwość samodzielnego przygotowania sobie posiłku oraz smakowania soków zdecydowanie najbardziej przypadł naszym świetliczakom do gustu.

Wychowawczynie świetlicy 152

Zapraszamy na film >>>