Sala 155, 11 2021

Miesiąc listopad obfitował w wydarzenia kulturalne i artystyczne. W pierwszym tygodniu, poznawaliśmy  nasze miasto Warszawę jako stolicę sztuki. Obejrzeliśmy fotografie najważniejszych zabytków i pomników miasta. Kształtowaliśmy poczucie swojej tożsamości regionalnej. Przypomnieliśmy symbole narodowe Warszawy oraz jej walory przyrodnicze.

Chętne dzieci wzięły udział w Konkursie muzycznym "Warszawa da się lubić". Włączyliśmy się również w świetlicowy w projekt "Warszawa-moja mała ojczyzna". Oglądaliśmy prezentacje oraz filmy edukacyjne, związane z historią Warszawy.

Najważniejszym wydarzeniem w listopadzie były obchody Święta Niepodległości. Poznając historię odzyskania niepodległości, rozwijaliśmy twórczość historyczną oraz plastyczną. Wzięliśmy również udział w akcji szkolnej "Kartka dla żołnierza". Odzyskanie niepodległości uczciliśmy o godz. 11.11, odśpiewując wspólnie Hymn Polski.

W kolejnym tygodniu poznawaliśmy bajki i baśnie z różnych stron świata. Kształtowaliśmy umiejętność wyszukiwania morałów i prawd życiowych w tych ciekawych utworach. Rozwijaliśmy wyobraźnie tworząc ciekawe prace plastyczne.

Ostatni tydzień listopada upłynął na poznawaniu zwyczajów i obrzędów związanych z tradycją andrzejkową. Poznawaliśmy historię tradycji ludowych, braliśmy udział w grach i zabawach związanych z andrzejkami.

Oprócz zadań programowych wzięliśmy udział w obchodach "Dnia Kolejarza", a także w Akcji: "Serdeczna Karteczka", w której tworzyliśmy plastyczne formy podziękowań dla ciekawych zawodów. Z końcem listopada przystąpiliśmy do Projektu "Zbieram to w szkole", mającego na celu gromadzenie zużytych baterii a tym samym rozwijanie świadomości ekologicznej. Zbiórka baterii przyczyni się do budowy studni głębinowych i pomoc dla dzieci w: Boliwii, Tanzanii i Filipinach.

Do zbiórki zużytych baterii serdecznie zapraszamy i prosimy o przynoszenie ich do sali nr 155.