Sala 152, 11 2021

Pierwsze tydzień listopada poświęciliśmy poznaniu symboli i sztuki Warszawy. W ramach zajęć dzieci oglądały prezentacje multimedialne, wykonały prace – godło  i flagę Warszawy oraz  uczyły się  piosenek o naszej stolicy. Dużo czasu poświęciliśmy także projektowi „Warszawa – moja mała ojczyzna” , w którym dokładnie przedstawiono uczniom dzielnicę  Białołękę. Innym działaniem do którego włączyli się nasi podopieczni było przygotowanie występu do świetlicowego konkursu muzycznego pt.  „Warszawa - stolica Polski” .

Kolejny tydzień wspólnej zabawy i nauki poświęciliśmy niepodległości - tu dzieci uzyskały wiedzę o Polsce – swojej ojczyźnie. Uczyły się jej historii i tego jak być patriotą. Śpiewały hymn i słuchały piosenek patriotycznych . Grupa wykonała godło Polski – orła białego – metodą orgiami z kółek. Listopadowy czas poświęciliśmy także poznaniu bajek i baśni z różnych stron świata, tworzeniu własnych historii, opowiadaniu ich oraz wcielaniu się w różne postaci.

W ostatnim tygodniu poświęconym przyszłości, wspólnie wzięliśmy udział w zabawie Andrzejkowej, którą uświetniły nam wróżby. W ramach tematu uczniowie własnoręcznie wykonali papierowe klucze, poznali znaczenie słów: tradycje ludowe, zwyczaje i  przesądy.

Dbając o kondycję fizyczną, zarówno chłopcy jak i dziewczęta chętnie uczestniczyli w zajęć tanecznych „Just Dance” oraz  mini rozgrywkach z piłki nożnej. Dopełnieniem listopadowych atrakcji były także obchody dni takich jak:  dzień postaci z bajek ,dzień Jeża czy Telewizji .

Pełni energii i radości oczekujemy teraz na wspólne śpiewanie kolęd.

Wychowawcy y świetlicy 152

Zapraszamy do filmu >>>