II Warszawski konkurs historyczno – techniczny

wyniki

Konkurs „Pamiętajmy o Bohaterach” organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 28 im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych w Warszawie. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu w dowolnej technice znicza z symbolami narodowymi lub symbolem Polski Walczącej. Celem konkursu było: kształtowanie postawy patriotycznej, propagowanie symboli narodowych oraz idei znaku Polaki Walczącej jako symbolu walki polskiego narodu z niemieckim agresorem podczas II wojny światowej, kształtowanie szacunku i powagi oraz uwrażliwienia uczniów na znaczenie symboli narodowych, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wyobraźni plastycznej i przestrzennej, rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych, edukacja historyczna poprzez aktywność artystyczną.

Konkurs był przeprowadzony w trzech grupach wiekowych: - klasy III - IV - klasy V- VI - klasy VII-VIII

Naszą szkołę reprezentowała 3 uczniów: Wiktoria Szczepaniak z klasy 3a, Oliwier Szczepaniak z klasy 4h oraz Szymon Majdecki z klasy 7d.

W kategorii klas III – IV Oliwier Szczepaniak zajął II miejsce, Oliwia Szczepaniak III miejsce.

W kategorii klas VII – VII Szymon Majdecki zajął III miejsce.

Karolina Strusińska