Sala 155, 12 2021

Grudzień powitał nas tygodniem pozdrowień i życzliwości.  Wykorzystaliśmy ten czas na utrwalenie dobrze nam znanych „magicznych słów”, uczyliśmy się także okazywania szacunku osobom starszym. Zastanawialiśmy się wspólnie nad znaczeniem przysłowia „Nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe” oraz wybranymi cytatami o życzliwości.

W drugim tygodniu towarzyszyły nam gwiazdkowe marzenia. Uczniowie z zainteresowaniem poznali tradycje obdarowywania się prezentami w różnych krajach. Przypomnieliśmy sobie zasady pisania listów oraz adresowania kopert, aby z pewnością dotarły do Świętego Mikołaja. Realizując zajęcia edukacyjne rozwijaliśmy empatię i współczucie dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Podkreślaliśmy również znaczenie potrzeby dzielenia się i niesienia pomocy potrzebującym.

Trzeci tydzień grudnia upłynął nam na zapoznaniu się z tradycją choinki, różnymi sposobami jej ozdabiania w zależności od kultywowanych w danym kraju czy regionie zwyczajów. Uczniowie wykonywali ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne dla swoich bliskich, a także rozwiązywali quiz utrwalający wiadomości dotyczące tematyki świątecznej. W naszej sali rozbrzmiewały dźwięki wspólnego kolędowania oraz roznosił się aromat pierniczków i innych smakołyków z małego poczęstunku.  16 grudnia przybył do świetlicy Święty Mikołaj, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Z pewnością nie zapomnimy tej wizyty na długo.

W grudniu miały miejsce również następujące wydarzenia:

• Uczniowie zaangażowali się w wykonywanie świątecznych kartek dla Pensjonariuszy Domu Seniora „Piękny Brzeg” oraz Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”.
  • Zostały ogłoszone wyniki konkursu piosenki pt. “Warszawa - stolica Polski”, w którym uczniowie z naszej świetlicy zajęli I i II miejsce w kategorii solistów oraz III miejsce w kategorii grup wokalnych.
  • Dzieci wykonały prace na dzielnicowy konkurs plastyczny pt. “Mój ulubiony bohater literacki” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
  • Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przeprowadzając zajęcia edukacyjne „Coś dla innych, co dla siebie – wolontariat, jako szansa na spełnienie naszych potrzeb”.

Życzymy całej Społeczności Szkolnej Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2022.

Wychowawcy świetlicy 155