Sala 160, 12 2021

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, pełen pozytywnych emocji i radości. Upływa on w świąteczno-zimowej atmosferze. Jest to szczególny czas, kiedy przed Świętami Bożego Narodzenia pamiętamy o innych – potrzebujących dobrego słowa i życzliwości ludziach. Dlatego też dzieci przygotowały piękne, świąteczne kartki dla seniorów z Domu Opieki na Białołęce.

Wychowawcy świetlicy poprzez prezentacje multimedialne oraz pogadanki zapoznały dzieci z tradycją choinki oraz z tradycją obdarowywania prezentami w różnych krajach.

Obchodziliśmy takie święta jak Międzynarodowy dzień Wolontariusza, Międzynarodowy dzień Tolerancji czy też Święto górników- barbórka

W tym magicznym, przedświątecznym czasie powstało wiele pięknych prac plastycznych o tematyce świątecznej i zimowej.  Dzieci zrobiły choinki na papierowych talerzykach, bałwanki wykonane z folii bąbelkowej. Podczas wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek powstały także bożonarodzeniowe ozdoby takie jak kule śnieżne, ozdoby wykonane z tworzyw ekologicznych, czy też łańcuch choinkowy.

W ostatnim tygodniu grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Dzieci mogły liczyć na wspólną fotografię z naszym gościem. Miło spędziliśmy czas. Mieliśmy także okazję do wspólnego kolędowania z naszym świetlicowym zespołem „Skylight”. Następnie w salach odbył się krótki quiz z wiedzy o świętach Bożego Narodzenia, a po quizie odbył się mały poczęstunek. Zapach pierniczków i mandarynek, który rozniósł się po naszej sali uświadomił nam, że Święta zbliżają się wielkimi krokami.