Sala 157, 01 2022

Po długo wyczekiwanej  przerwie świątecznej wszyscy uczniowie wrócili do szkoły. Za oknami panował iście zimowy krajobraz, dlatego pierwszy temat jaki poruszyliśmy w naszej świetlicy był związany trudnościami na jakie napotykają zwierzęta bezdomne i leśne zimą. Po zapoznaniu się z podstawowymi  zasadami dokarmiania ptaków, uczniowie przygotowywali przysmaki z ziaren i smalcu, które zawisły na szkolnych drzewach.
W kolejnym tygodniu czekając na święto naszych babć i dziadków, rozmawialiśmy o szacunku, przywiązaniu i miłości do nich. Uczniowie włożyli dużo serca w przygotowanie laurek, które potem wręczyli swoim ukochanym dziadkom.

Ostatni tydzień stycznia upłyną pod hasłem „Bezpieczna zima, bezpieczne ferie”. Słuchając piosenek o tematyce zimowej opowiadaliśmy o naszych ulubionych aktywnościach zimowych. Dodatkowo utrwaliliśmy zasady bezpiecznego i umiejętnego korzystania z uroków zimy, omówiliśmy rolę odżywiania i odpowiedniego ubioru w tym okresie.

W ostatnim tygodniu stycznia przeprowadziliśmy dwie akcje. Pierwsza z nich to  “Tydzień zabaw z dawnych czasów” podczas, której uczniowie z zaciekawieniem poznawali zabawy i zabawki jakimi  bawili się ich rodzice i dziadkowie w dzieciństwie.

Drugą akcją były obchody „Międzynarodowego dnia puzzli” w którym uczniowie tworzyli własne układanki, poznali historię powstania puzzli oraz  ich rodzaje.

Wychowawczynie świetlicy

Justyna Woźniak, Ilona Marszał, Katarzyna Grządką, Monika Suszek