Sala 155, 01 2022

Pierwszy temat tygodnia realizowany w podczas nauki stacjonarnej 2022 roku brzmiał „Zima – trudny czas dla zwierząt”. Dzięki niemu mogliśmy poruszyć niezwykle ważną kwestię odpowiedzialności opiekunów za swoje zwierzęta oraz możliwości niesienia pomocy bezdomnym czworonogom. Przypomnieliśmy sobie zimowe zachowania zwierząt oraz zasady ich dokarmiania. Nie poprzestaliśmy tylko na teorii, zakasaliśmy rękawy i w ramach realizacji projektu „Świetlica kształtująca postawy prospołeczne wśród uczniów” wykonaliśmy kule tłuszczowe dla ptaków, które rozwiesiliśmy na drzewach przed szkołą.

Kolejny tydzień upłynął nam pod hasłem „100 lat dla Babci i Dziadka”. Wszyscy w świetlicy 155 pamiętaliśmy o przygotowaniu upominków w postaci laurek z samodzielnie zredagowanymi życzeniami płynącymi prosto z serc. Podczas zajęć edukacyjnych poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie:, „Za co kochamy nasze babcie i dziadków?”, a także kształtowaliśmy postawy opiekuńczości, szacunku wobec nich.

Ostatni tydzień stycznia poświęcony został tematowi „Bezpieczna zima, bezpieczne ferie”. Utrwaliliśmy zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z uroków zimy: zabaw na śniegu, uprawiania sportów zimowych. Poszukiwaliśmy pomysłów na atrakcyjne wykorzystanie czasu wolnego. Uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające ich feryjne plany.

W styczniu miały miejsce poniższe wydarzenia:

- Uczestniczyliśmy w akcji „Tydzień zabaw z dawnych czasów”, dzięki, której poznaliśmy wiele ciekawych gier i zabaw naszych rodziców a nawet dziadków. Mieliśmy możliwość obejrzenia bajek przy użyciu projektora „Ania”.

- W związku z wystąpieniem przypadków wścieklizny wśród zwierząt dziko żyjących na terenie Warszawy przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne dotyczące tej tematyki.

- Ogłoszone zostały wyniki Dzielnicowego Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w którym uczennica z kl. III B zajęła I miejsce.

Wychowawcy świetlicy 155