Sala 152, 01 2022

Nowy rok w naszej świetlicy rozpoczęliśmy tematem „Nowy Rok-nowe życzenia i postanowienia”. W tym tygodniu dużo rozmawialiśmy o postanowieniach noworocznych, zapoznałyśmy naszych uczniów z przysłowiami dotyczącymi nazw miesięcy, kalendarzem wydarzeń na rok 2022, poznaliśmy strefy czasowe i sposoby pomiaru czasu dawniej i dziś.

Kolejny tydzień to temat „Zima-trudny czas dla zwierząt”, podczas którego nasi uczniowie zapoznali się z zimowymi zachowaniami i zwyczajami zwierząt. Podczas tego tygodnia wychowawcy świetlicy starali się uwrażliwić dzieci na los zwierząt bezdomnych, wzbudzić w uczniach odpowiedzialność za zwierzęta podczas zimy oraz nauczyć czym i w jaki sposób dokarmiać ptaki i zwierząt w tym trudnym dla nich czasie. Dodatkową atrakcją była akcja „Tydzień zabaw z dawnych czasów”, podczas której nasi uczniowie poznali gry i zabawy naszych babć i dziadków. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza projekcja filmów na kliszy.

Następny temat to „100 lat dla Babci i Dziadka”. W tym czasie dużo rozmawialiśmy o naszych dziadkach, bez których świat nie byłby taki sam J Kształtowaliśmy postawę opiekuńczości, miłości, szacunku i przywiązania do nich tworząc przy tym piękne upominki i laurki z okazji ich święta.

Ostatni tydzień stycznia mijał pod hasłem „Bezpieczna zima, bezpieczne ferie”. Każdego dnia Wychowawcy wdrażali do dbania o zdrowie w czasie zimy, utrwalali zasady bezpiecznego i umiejętnego korzystania z uroków zimy. Wspólnie uczyliśmy się również piosenek o tematyce zimowej a dodatkowo obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli.

Zaprszamy na film >>>