Sala 157, 02 2022

Po feriach nasi wychowankowie wrócili wypoczęci i pełni nowej energii. Temat tygodnia po powrocie z zimowego wypoczynku brzmiał „Kamera! Akcja!”. Dzieci od razu odgadły co będzie naszym zagadnieniem przewodnim, czyli film. Była to okazja do zapoznania ich z krótką historią kinematografii, pokazania jak powstaje film oraz wyjaśnienia podstawowych pojęć związanych z tą tematyką. Dzieci miały również okazję wcielić się w małych aktorów poprzez odgrywane krótkie scenki pantomimiczne.

W związku z przypadającym na 13 lutego Międzynarodowego Dnia Radia uczniowie wzięli udział w kolejnych ciekawych zajęciach edukacyjnych. Dotyczyły one historii powstania radia, funkcji jaką odgrywało dawniej i dziś oraz – to co była największym zaskoczeniem i ciekawostką - jak się zmieniał wygląd tego urządzenia na przestrzeni ponad 100 lat istnienia. Zwieńczeniem zajęć było stworzenie swojego eko-radia. Tydzień zakończyliśmy obchodami jeszcze jednego nietypowego święta, tj. Dnia Kota. Temat zwierząt zawsze wzbudza w dzieciach dużo emocji, szczególnie gdy mają okazję do poznania nieznanych wcześniej ciekawostek z tej dziedziny oraz do opowiedzenia swoich własnych doświadczeń związanych z tymi milusińskimi.

Ostatni tydzień lutego to oczywiście karnawał. Temat tygodnia, który brzmiał „Jak karnawał to zabawa!” był okazją do zapoznania uczniów z tradycjami zabaw karnawałowych „wczoraj i dziś” oraz obchodów w różnych krajach świata. Na zajęciach plastycznych dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością tworząc maski karnawałowe oraz projekt własnego stroju karnawałowego. Wzięły również udział w bardzo ciekawych zajęciach związanych z karnawałem, tj. „Karnawałowy Escape Room”. W ostatnim dniu tygodnia odbył się w naszej świetlicy bal karnawałowy, gdzie nie zabrakło muzyki, tańca, radości i naprawdę świetnej zabawy.

Wychowawczynie świetlicy:

Ilona Marszał, Justyna Woźniak, Katarzyna Grządka, Monika Suszek