Sala 155, 02 2022

Po feriach zimowych wróciliśmy do szkoły pełni energii i gotowi na nowe wyzwania. Nie tracąc ani chwili zaczęliśmy realizować temat „Kamera! Akcja”. Uczniowie poznali krótką historię kinematografii, etapy tworzenia filmu oraz podstawowe pojęcia i zawody z nim związane. Dzieci obejrzały fragmenty arcydzieła kina niemego pt. „Brzdąc” Charliego Chaplina, a także odgrywały scenki pantomimiczne.

W kolejnym tygodniu lutego towarzyszyło nam motto „Jak karnawał – to zabawa!”. Poznaliśmy tradycje dawnych balów karnawałowych, zwyczaje panujące w różnych regionach Polski. Poszukiwaliśmy podobieństw i różnic między nimi a współczesnymi sposobami na karnawałowe zabawy. Uczniowie wykonywali piękne maski pieczołowicie ozdabiając je królującym wszędzie brokatem a także cekinami, piórami oraz pomponami. Wspólnie dekorowaliśmy salę świetlicową na bal karnawałowy, podczas którego czekało na uczniów wiele atrakcji.

Mimo iż w lutym uczęszczaliśmy do szkoły tylko przez dwa tygodnie zorganizowaliśmy w naszej sali świetlicowej „Dzień kota”, wykonaliśmy kartki z okazji Walentynek. Włączyliśmy się także w obchody „Dnia radia”, „Dnia dinozaura” oraz w akcję „Świetlicowe Zuchy”.

Wychowawcy świetlicy 155