Sala 152, 04 2022

Kolejny miesiąc rozpoczęliśmy na pomarańczowo, ponieważ 4 kwietnia obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Marchewki. Dowiedzieliśmy się, jakie cenne wartości odżywcze ma dla naszego organizmu to słodkie warzywo oraz własnoręcznie przygotowaliśmy pyszne soki z marchewką w roli głównej. W pierwszym tygodniu miesiąca zajęliśmy się również tematem „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Poznaliśmy w tym czasie historię powstania książek, a także sposób, w jaki tworzy się je współcześnie. Zastanawialiśmy się również nad tym, czy warto czytać oraz jakie płyną z tego korzyści. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych związanych z książkami, między innymi kolorowe zakładki.

Drugi tydzień kwietnia upłynął nam pod znakiem Wielkanocy. Wspólnie przypominaliśmy sobie, jakie tradycje i zwyczaje obowiązują w tym wyjątkowym czasie. Poznaliśmy dawne i współczesne obrzędy wielkanocne. Wykonaliśmy świąteczne kurczaczki i zajączki z papieru. W naszej sali odbyła się również sesja fotograficzna z „pisankową” ramką do zdjęć. Świetlica 152 wzięła także udział w akcji „Karta dla Seniora”. Przez kilka dni przygotowywaliśmy wiosenne kartki świąteczne z życzeniami dla pensjonariuszy białołęckiego Domu Opieki „Pod Brzozami”.  Przed Wielkanocą przystąpiliśmy do quizu na temat zachowania przy świątecznym stole „Bon ton na ostrzu noża”. Nie było łatwo, ale wspólnymi siłami udało się zdać ten test.

Po powrocie do szkoły skupiliśmy się na temacie „Dbajmy o naszą planetę”. Poszerzaliśmy wiedzę dotyczącą środowiska naturalnego i jego ochrony. Dowiedzieliśmy się, co musimy robić, aby wszystkim na Ziemi żyło się dobrze i aby nasza planeta była bezpieczna i piękna. Wykonaliśmy plakat o prawidłowym segregowaniu śmieci oraz uśmiechnięte, zielono-niebieskie planety. 20 kwietnia włączyliśmy się również w Akcję Żonkil. Poprzez opowiadanie nawiązujące do historii naszego miasta oraz przygotowanie żółtych żonkili uczciliśmy pamięć o bohaterach warszawskiego getta.

Ostatni tydzień miesiąca poświęciliśmy tematyce patriotycznej. Dowiedzieliśmy się, jakie święta obchodzimy na początku maja oraz utrwaliliśmy wiedzę na temat symboli narodowych. Wiemy już, jak należy zachować się podczas ważnych uroczystości państwowych, a także w jaki sposób możemy pokazywać swój patriotyzm w codziennym życiu. W tym czasie wykonaliśmy drzewka w barwach narodowych, a także białe orły z papieru.

Ważnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej był charytatywny koncert dla dzieci z Ukrainy „Ty druha we mnie masz”. Nasza świetlica aktywnie włączyła się w przygotowanie tej pięknej uroczystości. Po całym miesiącu nauki i prób chętni uczniowie wykonali podczas koncertu piosenkę „Kocham wolność”. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami.