Sala 157, 05 2022

Miesiąc maj rozpoczęliśmy pod hasłem Jesteśmy Europejczykami. Uczniowie utrwalili wiedzę na temat Unii Europejskiej, poznali najważniejsze zabytki i zwyczaje krajów członkowskich. By uczcić międzynarodowy dzień tańca świetlicowym “samolotem” wybraliśmy się w świat tańca i sztuki do różnych zakątków świata.

Drugi tydzień maja spędziliśmy “W twórczym świecie”, poznawaliśmy różne techniki plastyczne tworząc wiele prac. Rozwijaliśmy wyobraźnię muzyczną malując melodię. Muzyczne zabawy sprawdzały jak u nas z poczuciem rytmu i humoru. Uczniowie z naszej sali bardzo chętnie wzięli udział w takich konkursach jak „Inscenizacja wiersza” czy „Świetlicowy Mam talent”.

Słoneczna pogoda pomogła nam przenieś realizację kolejnego tygodnia ze szkolnych murów na boisko. Po kilku dniach spędzonych aktywnie podczas zajęć ruchowych oraz wielu dyskusji czy warto ćwiczyć, każdy uczeń mógł zgodzić się z hasłem „Ruch to zdrowie każdy uczeń Ci to powie”.

Miesiąc zakańczaliśmy trzymając kciuki za naszych ósmoklasistów, jednocześnie przygotowywaliśmy się do Rodzinnych warsztatów, jakie miały odbyć się w naszej sali. Temat Ja i moja rodzina był okazją do rozmów o rodzinie i jej członkach oraz zasadach właściwej komunikacji między nimi. Uczniowie starannie i w skupieniu przygotowywali krótki występ i upominek dla najbliższych.

Jak co miesiąc był czas na zabawę, sportowe wyzwania oraz wiele koleżeńskich rozmów.

Wychowawczynie świetlicy