Sala 155, 05 2022

Miesiąc maj obfitował w ciekawe wydarzenia w naszej świetlicy.

Rozpoczęliśmy od przypomnienia, że jesteśmy mieszkańcami Europy. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, jaki był cel powstania Unii Europejskiej? Poznawaliśmy najważniejsze zabytki i zwyczaje krajów europejskich, a także ich charakterystyczne tańce.

Tematem drugiego tygodnia miesiąca był „Twórczy świat”. Słuchając muzyki klasycznej takich kompozytorów jak F. Chopin, W. A. Mozart, rozwijaliśmy wyobraźnię i wrażliwość muzyczną. Podczas zajęć taneczno-ruchowych, usprawnialiśmy poczucie rytmu. Przy użyciu różnorodnych technik plastycznych, tworzyliśmy piękne prace plastyczne.

W kolejnym tygodniu doświadczaliśmy, że "ruch to zdrowie". Pogoda sprzyjała, więc mogliśmy wychodzić częściej na boiska szkolne, aby uczestniczyć w zabawach i grach zespołowych.

Miesiąc maj zakończyliśmy tematem "Ja i moja rodzina" Wykonaliśmy kolorowe rysunki na torbach-prezentach dla naszych kochanych Mam, rozmawialiśmy także o ważnej roli, jaką pełnią One w naszym życiu. Nie zapomnieliśmy również o naszych Tatusiach, u których podziwiamy odwagę i siłę w zmaganiach z codziennymi problemami. W tym pięknym miesiącu, mieliśmy okazję zaprezentować również nasze talenty w Świetlicowym konkursie "Mam talent". Podziwialiśmy również występy dzieci z innych grup świetlicowych.

Uczestniczyliśmy również w obchodach “Dnia Tańca”. Używając wyobraźni, podróżowaliśmy po różnych krajach. Na koniec zatańczyliśmy wspólnie radosny taniec.

Miesiąc maj minął nam w naszej świetlicy zabawnie i kolorowo.