11 listopada w świetlicy

10 listopada w naszej świetlicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Niepodległości – Świetlicowy Przegląd Piosenki Patriotycznej. W tym dniu uczennice i uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej piosenki o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Poszczególne sale świetlicowe przedstawiły ciekawe aranżacje mniej i bardziej znanych utworów:

sala 152 – „Z młodej piersi się wyrwało i Polskie dziecko do was woła”;

sala 155 – „Wojenko, wojenko”;

sala 157 – „My, Pierwsza Brygada”;

sala 160 – „Jedenasty listopada”.

Uczniowie klas trzecich przygotowali również krótką lekcję historii dla młodszych koleżanek i kolegów. Dzieci ukazały drogę Polski od jej upadku, aż po odzyskanie niepodległości w roku 1918r., przybliżając najważniejsze fakty i recytując wiersze. W tym wyjątkowym dla nas dniu zachowaliśmy postawę pełną szacunku, ale towarzyszył nam również radosny i świąteczny nastrój. Nasze galowe stroje ozdabiały własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony.

Celem Świetlicowego Przeglądu Piosenki Patriotycznej było rozwijanie postawy przywiązania do kraju ojczystego, poznanie jego historii oraz popularyzacja kultury muzycznej poprzez prezentowanie umiejętności wokalnych uczennic i uczniów.

Organiatorzy:

Kamila Staroń