PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

11 października 2022 nasza szkoła wzięła udział w VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego wydarzenia. Uczniowie czytali w bibliotece, na korytarzach, w świetlicy...

Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.