Sala 157, 11 2022r.

Listopad rozpoczęliśmy od pamięci o zmarłych, która skłoniła nas do refleksji nad przemijaniem zarówno w życiu człowieka jak i w przyrodzie. Wspólnie wzbogaciliśmy wiadomości o jeżach, które w.w miesiącu obchodzą swoje święto tj. Międzynarodowy Święto Jeża. Innym jakże sympatycznym świętem, które obchodziliśmy w naszej świetlicy był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji byliśmy zaproszeni na przedstawienie
w wykonaniu uczniów do świetlicy 152.

W listopadzie włączyliśmy się do obchodów Światowych Dni Origami, które na świecie trwają od 24 października do 11 listopada. W ramach akcji poznaliśmy historią origami, ideę obchodzenia tych dni, składaliśmy papierowe modele żurawia.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości poznaliśmy historię i legendy

o powstaniu naszego państwa i symbole narodowe. Zapoznaliśmy się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Wspólnie stworzyliśmy rozetę w barwach narodowych, wykorzystując do tego poznaną wcześniej metodę Origami. Dodatkowo jako grupa świetlicowa wzięliśmy także udział w Świetlicowym przeglądzie Piosenki Patriotycznej, na którym

zaprezentowaliśmy pieśń I Brygady Legionów Polskich pt.: „ My Pierwsza Brygada”. Nasze galowe stroje, zdobyły własnoręcznie wykonane kotyliony.

Inną formą aktywności naszej świetlicy były obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Omówiliśmy model piramidy zdrowego żywienia, stworzyliśmy plakat dotyczący zdrowia, dowiedzieliśmy się o konsekwencjach złej diety.

Nasze listopadowe działania poświęciliśmy także poznaniu lokalnych zabytków i historii naszej Dzielnicy jaką jest Białołęka. Dowiedzieliśmy się, że jest ona drugą pod względem powierzchni dzielnicą m.st. Warszawy i wiąże się z nią wiele legend i ciekawych historii. Nasze wiadomości wzbogaciła interaktywna mapa oraz filmiki poświęcone naszej dzielnicy. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było wspólnie wykonanie plakatu „ Zabytki Białołęki”.

W ramach „Tygodnia Uczniowskiej Super Mocy” odkryliśmy swoje talenty, poczuliśmy, że każdy z nas jest ważny, jak wiele potrafimy, mamy moce, które pozwalają nam być super bohaterami. Przypominają też o tym cotygodniowe opowiadania w ramach projektu  „Lisek Ibisek”, który jest realizowany w naszej grupie.

W przedostatnim tygodniu listopada uczestniczyliśmy w „ Międzynarodowych obchodach Dnia Kredki”, który pozwolił nam poznać historię powstania kredek, ich rodzaje i nazwy.
Podsumowaliśmy także świetlicowe wyzwanie „Mistrza Dobrych Manier”, którego celem było wskazanie na właściwe zachowanie i postawy,  nasi zwycięzcy otrzymali dyplomy
i nagrody.

Kończąc listopadowe aktywności obchodziliśmy święto Pluszowego Misia poznając różne rodzaje, ciekawostki i historię. Miesiąc zakończyliśmy zdobywaniem wiedzy
o zwyczajach i tradycjach związanych z Andrzejkowymi wróżbami. Całość uświetniła ciekawa zabawa przygotowana przez wychowawców świetlicy.

Wychowawcy świetlicy:

Monika Suszek, Iwona Dąbrowska, Katarzyna Grządka, Ilona Marszał