Klasa 3a - wydarzenia grudniowe

Grudzień 2022 r. w klasie 3 A był pełen wrażeń, radości, ale i wytężonej pracy. Wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie. Dowiedzieliśmy się jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być one wykorzystane. Poznaliśmy też współczesne urządzenia i narzędzia do obróbki drewna oraz stare techniki stolarskie. Zobaczyliśmy także jak wykonywano obowiązki domowe bez użycia nowoczesnych sprzętów i zdobyczy technologicznych. Samodzielnie wykonaliśmy drewniany segregator na biurko, który stanowił doskonałą pamiątkę z wycieczki. Czas wolny od zajęć edukacyjnych spędziliśmy bawiąc się na świeżym powietrzu lub piekąc samodzielnie kiełbaski w ognisku. Z okazji Mikołajek uczestniczyliśmy w grze zorganizowanej na terenie szkoły - projektowaliśmy strój Pani Zimy, wykonywaliśmy łańcuch z papieru i rozwiązywaliśmy zagadki.

Podczas zajęć edukacyjnych rozmawialiśmy o sposobie spędzania świąt i tradycjach bożonarodzeniowych w różnych zakątkach świata. Wykonaliśmy także kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Opieki przy ul. Mehoffera w Warszawie oraz kartki urodzinowe dla Mani – dziewczynki chorej na depresję. Podczas świątecznego spotkania, wspólnie z rodzicami uczniów śpiewaliśmy kolędy i dekorowaliśmy pierniki.