Klasa 3e- wydarzenia grudniowe

W grudniu, w klasie 3e działo się sporo – jak to na okres świąteczny przystało. Był to miesiąc radości, obfitości i niespodzianek.

Wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Ale–Wioska w miejscowości Klukówek. Dekorowaliśmy tam świąteczne pierniki, lepiliśmy pierogi z kaszą, złożyliśmy wizytę w bożonarodzeniowej stajence z żywymi zwierzętami, a na koniec wspólnie kolędowaliśmy przy choince. Był też czas na zabawę w parku linowym i na placu zabaw.

Z okazji Mikołajek odwiedził nas Święty Mikołaj, prosząc o uratowanie Świąt Bożego Narodzenia. Sprawnie więc, wykonaliśmy dla niego kilkudziesięciometrowy łańcuch na choinkę. Tego dnia, czekało nas jeszcze otwieranie prezentów mikołajkowych.

Podczas wspólnej Wigilii z Rodzicami, był czas na rozmowy i degustację świątecznych potraw oraz… słodyczy.

Ale to nie koniec słodkich rarytasów, kilka dni później dekorowaliśmy w klasie pierniki. Grudzień to zdecydowanie najsłodszy miesiąc w roku.

Aby tradycji stało się zadość - śnieg jak zwykle spadł przed świętami - za to, mieliśmy niezłą zabawę w szkole. Rzucaliśmy się śnieżkami, robiliśmy aniołki na śniegu i mumie śnieżne oraz w końcu mogliśmy pojeździć na sankach.

W trakcie zimy zadbaliśmy również o tych najsłabszych. Na technice robiliśmy kule tłuszczowe dla ptaków oraz zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Józefowie.

Na języku angielskim napisaliśmy list do Karola III - króla Wielkiej Brytanii.

Edukację kulturalną zaliczyliśmy na szóstkę z plusem. Byliśmy w Teatrze Syrena na spektaklu pt. „Dzieci z Bullerbyn” oraz w Teatrze Ekologicznym Bohema House na artystycznym przedstawieniu pt. „Blamaż Klimatyczny. Historia inspirowana opowieścią wigilijną”.

Część z nas wzięła również udział razem ze starszymi koleżankami w charytatywnym koncercie kolęd – „Aniołowie przybywajcie”, którego celem było wsparcie projektu budowy pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, które powstanie na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.