Sala 157, 02 2023r.

W pierwszym tygodniu lutego dzieci zapoznały się z tradycjami balów karnawałowych - jak bawiono się dawniej i dziś.
W ramach realizacji tematu tygodnia „Niech żyje bal! Bale karnawałowe” wykonały maski karnawałowe oraz współtworzyły dekorację na bal, który został zorganizowany dla naszych świetliczaków.
W następnym tygodniu odbyło się szereg rozmów z uczniami na temat bezpiecznych ferii. Przypomnieliśmy sobie i utrwaliliśmy zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zimowego wypoczynku - zarówno podczas podróży jak i w miejscu przebywania. Omówione zostały zasady właściwego zachowania w domu pod nieobecność osób dorosłych. Stosując praktyczne przykłady przedstawione zostały dzieciom zasady wzywania służb alarmowych w sytuacjach zagrożenia. Metodą „burzy mózgów” poszukiwaliśmy pomysłów na spędzanie czasu wolnego podczas ferii zimowych. Dzieci rozwijały również swoje zdolności manualne poprzez wykonanie różnych prac plastycznych. Wyklejały czapki zimowe i rękawiczki według własnego pomysłu, a przy użyciu waty, płatków kosmetycznych oraz papieru kolorowego wykonały prace o tematyce zimowej. W nawiązaniu do obchodzonego 9 lutego Międzynarodowego Dnia Pizzy wykonały także pizzę z papieru. Przed rozpoczęciem ferii zimowych odbyło się semestralne podsumowanie akcji ,,Wzorowy Świetliczak”. Wyróżnione dzieci otrzymały drobne upominki.

Życząc sobie nawzajem udanego wypoczynku udaliśmy się na długo oczekiwane ferie zimowe.

Wychowawcy:

Iwona Dąbrowska