Sala 155, 02 2023r.

W miesiąc luty weszliśmy z karnawałowym hasłem „Niech żyje bal!”. Zapoznaliśmy się z tradycjami balów karnawałowych wczoraj i dziś oraz poznaliśmy, w jaki sposób ludzie
z innych kultur świętują ten czas. Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tygodnia był bal! Wspólnie zajęliśmy się organizacją zabawy karnawałowej. Dzieci wykonały własnoręcznie maski oraz dekoracje karnawałowe, przez co rozwijały swoje zdolności manualne oraz kreatywność. Wspólnie dekorowaliśmy salę oraz stworzyliśmy „Top listę”, która towarzyszyła nam podczas zabawy. Nasz bal rozpoczęliśmy od efektownego wejścia przy muzyce cyrkowej, następnie przeszliśmy do zabawy- dzieci brały udział w takich konkurencjach jak „gorące krzesło”, „limbo”, „taniec na gazecie”, „taniec
z balonem” i innych. Wspólnym tańcom towarzyszyła wesoła muzyka.  W tym tygodniu zrealizowaliśmy także akcję „Ptasie śniadanie, czyli świetliczaki dokarmiają ptaki”. Uczniowie zapoznali się ze specyfikacją ptaków, które potrzebują naszej pomocy podczas ciężkich warunków atmosferycznych. Wykonali również własnoręcznie karmniki z wykorzystaniem kartonów po sokach. Następny tydzień poświęciliśmy realizacji niezmiernie ważnego tematu: „Zima lubi dzieci” – bezpieczne ferie. Zostały przypomniane oraz utrwalone zasady bezpieczeństwa w czasie feryjnego wypoczynku. Dzieci wykonały plakaty z hasłami, które powinny towarzyszyć im podczas zimowych zabaw. Uczniowie poznali różne sposoby spędzania czasu wolnego zimą oraz wykonali prace plastyczne związane z odpowiednim ubiorem podczas zimowych wyjść czy uprawianych sportów.

Przez cały miesiąc świetlicowe poranki umilała nam wspólna lektura wybranych książek. Kontynuowaliśmy również realizację zajęć cyklicznych „Mały artysta”, „Główka pracuje”, Popołudnie z książką”, „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz projektów, do których przystąpiliśmy. Zwieńczeniem miesiąca były wyczekiwane ferie zimowe.

Wychowawczynie świetlicy:

Karolina Kuźmiak