sala 157, 04.2023

Miesiąc kwiecień rozpoczęliśmy od przygotowań do radosnych Świąt Wielkanocnych.  Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję porozmawiać o wiosennych porządkach, zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Dzieci nawiązywały również do tradycji w ich rodzinnych domach. Powstały własnoręcznie wykonane świąteczno-wiosenne ozdoby i dekoracje. Przy okazji tego tematu poznaliśmy savoir vivre zachowania się przy stole. Uczyliśmy się jak prawidłowo nakryć do stołu i poznaliśmy mowę sztućców.

Po wiosennej przerwie świątecznej poszerzyliśmy wiedzę na temat przestrzeni kosmicznej, nazw planet  i ich ułożenia. Wspólnie obchodziliśmy Światowe Dni Ziemi biorąc udział w akcji “Dbamy o Ziemię naszą planetę”  oraz  pokazie eko- mody, na który własnoręcznie przygotowaliśmy stroje z różnorodnych odpadów i surowców wtórnych. Projektowanie i tworzenie eko-mody przyniosło wiele radości i dużo satysfakcji.

W ramach zajęć edukacyjnych przeprowadzone zostały pogadanki na temat tego co dobre, a co złe dla naszej planety. Uczniowie rozwiązywali quizy i rebusy nawiązujące do tematyki ekologicznej, utrwalając właściwe eko-nawyki i postawy. Powstał plakat z surowców wtórnych.

„ Tanecznym krokiem dookoła świata” to temat ostatniego tygodnia w, którym poznaliśmy tańce charakterystyczne dla różnych regionów świata. Uczyliśmy się tańca staroangielskiego, tańczyliśmy do muzyki „Czardasz” oraz walca.

Kwiecień upłynął nam także na realizacji projektu  “Bajkowe Opowieści”. Wykonywaliśmy liczne prace plastyczne, projektowaliśmy i tworzyliśmy z kartonów domki dla lalek i zwierząt. Rozwijając zdolności muzyczne uczestniczyliśmy w zajęciach aktywnego słuchania muzyki „Batimuzykowanie.  W pogodne dni odpoczywaliśmy na boisku szkolnym grając w piłkę nożną,  badmintona, gry w gumę i dwóch ogni.

Wychowawcy: Iwona Dąbrowska, Ilona Marszał, Monika Suszek