sala 157, 05 2023 r.

W miesiącu maju uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi Unii Europejskiej. Dowiedzieli się: czym jest Unia Europejska; które państwa wchodzą w jej skład; jakie jest ich położenie na mapie Europy. Poznali również symbole unijne takie jak: flaga, hymn, maskotka. Wykonały również prace plastyczne utrwalające znajomość flag krajów należących do UE.

W następnym tygodniu w ramach tematu „Jestem widzem i aktorem” dzieci wzbogaciły swoje słownictwo o pojęcia związane z tematyką dotyczącą teatru i filmu. Miały również okazję poczuć się aktorami i widzami. Przy użyciu lalek oraz pacynek przygotowały i zaprezentowały przedstawienia według własnych pomysłów. W świetlicy rozmawialiśmy również na temat tego, jak należy zachowywać się podczas pobytu
w kinie i teatrze. Dzieci w nawiązaniu do tematu tygodnia wykonały ciekawe prace plastyczne. Przy użyciu patyczków po lodach stworzyły mini pacynki oraz ilustracje na taśmie filmowej, gdzie narysowały ulubione postacie z bajek oraz filmów.

Podczas zajęć z okazji Dnia Przyjaciela rozmawialiśmy na temat zdobywania przyjaciół; kim jest przyjaciel oraz jak ważny jest w życiu każdego człowieka. Na podstawie powiedzenia “Kto znalazł przyjaciela, skarb znalazł” uświadomiliśmy uczniom, że bardzo ważne jest, aby pielęgnować i dbać o wzajemne relacje.

W kolejnym tygodniu poruszyliśmy temat rodziny – przede wszystkim w kontekście roli jaką odgrywa w życiu każdego człowieka. Laurki dla mam stworzone przez dzieci były wyrazem ich miłości i wdzięczności. Dzieci także wzięły udział w świetlicowym konkursie recytatorskim, recytując piękne wiersze o mamie.

Poprowadzona została również “Świetlicowa lekcja przyrody”, która związana była z obchodzonym 20 maja Dniem Pszczoły. Uczniowie poprzez tę lekcję wzbogacili swoją wiedzę na temat życia pszczół oraz roli tych owadów w naszym życiu.

W mijającym miesiącu korzystaliśmy z każdego dnia, gdy odpowiednia pogoda pozwalała nam na wyście na boisko szkolne, a przez to liczne aktywności na świeżym powietrzu.

Wychowawcy świetlicy: Iwona Dąbrowska, Ilona Marszał. Monika Suszek