sala 155, 05 2023r.

Maj rozpoczęliśmy od krótkiego wypoczynku, który dał nam wiele energii i siły do działania przez cały miesiąc.

Po powrocie z majówki zajęliśmy się tematyką dotyczącą Unii Europejskiej. Zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami związanymi z Unią Europejską: państwami wchodzącymi w jej skład, symbolami i walutą. Przez cały tydzień zajęcia umilał dzieciom Syriusz będący maskotką wspólnoty europejskiej. W naszej świetlicy zostały zorganizowane zajęcia otwarte przeprowadzone przez p. Martę oraz p. Kamilę, w których brały udział przedszkolaki z pobliskiej placówki. Warsztaty miały na celu zapoznanie dzieci poprzez zabawę z wybranymi krajami Unii Europejskiej. Mali goście spisali się na medal i bez wątpienia są gotowi, aby dołączyć w przyszłym roku do grona świetliczaków.

W kolejnym tygodniu motywem przewodnim zajęć był temat „Jestem widzem
i aktorem”. Wspólnie wzbogaciliśmy swoją wiedzę dotycząca teatru oraz filmu, zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy aktora, scenografa, charakteryzatora oraz reżysera. Dzięki zajęciom rozwijaliśmy pomysłowość oraz wyobraźnie w działaniu, kształtowaliśmy swoje umiejętności przekazywania informacji za pomocą gestów, mimiki oraz ruchu. Na koniec tygodnia w ramach „Świetlicowej Lekcji Przyrody” świętowaliśmy Dzień Pszczoły. Poszerzyliśmy swoją wiedzę dotyczącą życia pszczół, dzieci zapoznały się z etapami powstawania miodu, a nawet mieliśmy możliwość degustacji miodu!

Ostatni tydzień maja poświęcony został jednej z bardzo ważnych wartości w życiu, mianowicie rodzinie. Hasło „Najlepsza drużyna to moja rodzina” było idealnym sygnałem, aby poznać rolę oraz znaczenie rodziny. Wspólnie zajęliśmy się redagowaniem życzeń
z okazji Dnia Matki oraz tworzeniem laurek. Był to również tydzień egzaminów ósmoklasistów, trzymaliśmy kciuki i kibicowaliśmy na odległość naszym kolegom.

Niezmiennie w naszej świetlicy każdego dnia odbywają się zajęcia czytelnicze,
a także liczne zajęcia cykliczne: „Mały artysta”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Główka pracuje”, „Popołudnie z książką”. W kwietniu kontynuowaliśmy nasze edukacyjne projekty: „Europa i ja”, „Kreatywne prace plastyczne” oraz „Młodzi obywatele”.

Uczniowie z naszej świetlicy zostali laureatami:

• Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczo – Plastycznego „Mapa Polski” ( III miejsce:
    ex aequo Anna  III D, Jan III F);
  • Świetlicowego konkursu recytatorskiego „Wiersz o Mamie” (I miejsce: Lena III C);
  • Świetlicowego konkursu fotograficznego „Z książką Ci do twarzy” ( I miejsce: Wiktoria III F, II miejsce: Lena III C, III miejsce: Paweł III F).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Wychowawczynie świetlicy 155:

Karolina Kuźmiak