Wrzesień 2023 - sala 157

Witamy dzieci i Rodziców w nowym roku szkolnym 2023/2024.

W świetlicy sali 157 w miesiącu wrześniu zrealizowano z planu dydaktyczno – wychowawczego następujące tematy tygodnia:

1. Witamy w szkole.

2. Bezpieczeństwo ponad wszystko.

3. Bez złości mamy więcej radości – w królestwie uczuć.

4. Kilka słów o dobrym wychowaniu.

W pierwszym tygodniu września dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami funkcjonowania świetlicy szkolnej oraz szkoły. Przeprowadzone zajęcia miały również na celu zaznajomienie dzieci z zasadami bezpiecznej zabawy i zachowania podczas zajęć oraz wyrobienie nawyków porządkowych. Oprócz tego nasi podopieczni bawili się oraz twórczo działały wykonując liczne prace plastyczne, biorąc udział w szeregu gier i zabaw ruchowych integrujących grupę.

Kolejny wrześniowy tydzień poświęcony był kwestii bezpieczeństwa w drodze do szkoły i domu, omówieniu regulaminu obowiązującego w szkole oraz utrwaleniu kontraktu naszej grupy. Nasi uczniowie poznali „Kodeks pieszego i rowerzysty”, rozmawiali o znakach drogowych, wykonali własne sygnalizatory świetlne. Dodatkowo w II tygodniu września uczestniczyliśmy w zajęciach pokazowych z szachów, rysunku i robotyki.

W trzecim tygodniu realizując temat o emocjach i uczuciach, dzieci nauczyły się je rozpoznawać, nazywać oraz poszukiwać sposobów na radzenie sobie z nimi. Dodatkowo wykonały liczne prace plastyczne dotyczące tego tematu, a także uczyły się piosenki pt. “Emocje”. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody często uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych na boisku szkolnym.

W ostatnim tygodniu września realizowano temat dotyczący dobrego wychowania. Dzieci zapoznały się zasadami kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Poznały co to jest savoir- vivre przy stole oraz uczyły się używania magicznych słów: “proszę”, “dziękuję”, “przepraszam” podczas odgrywania scenek dramowych .

Przerywnikiem w codziennej zabawie były różnego rodzaju aktywnościami min. zabawy muzyczno-ruchowe “Just dance”. Wrześniowe aktywności zaowocowały także obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Dnia Jabłka.

Wychowawcy świetlicy:

Beata Baran, Katarzyna Wesołowska, Ilona Marszał